AVM Çözümleri


YHD Elektrik Güç Sistemleri Şirketi olarak Jeneratör hizmetlerinde çözüm olarak çeyrek asırlık tecrübemiz ve güçlü mühendislik alt yapımız ile en zor koşullar altında yüksek performansla çalışan, kalitesi ve performansı dünyaca bilinen motor ve alternatör markalarının kullanıldığı, uluslararası kalite sertifikalarına sahip dizel ve gazlı jeneratörler; kojenerasyon-trijenerasyon sistemlerimiz ile perakende sektörüne güç ve değer katıyoruz.

Enerji Santrali Çözümleri

Üretiminizin kesintisiz sürmesini sağlayan anahtar teslim güç paketleri sunuyoruz...YHD Elektrik Güç Sistemleri şirketi olarak Jeneratör olarak çeyrek asırlık tecrübemiz ve güçlü mühendislik alt yapımız ile en zor koşullar altında yüksek performansla çalışan, kalitesi ve performansı dünyaca bilinen motor ve alternatör markalarının kullanıldığı, uluslararası kalite sertifikalarına sahip dizel ve gazlı jeneratörler; kojenerasyon-trijenerasyon çözümleri, aydınlatma kuleleri ve hibrit sistemlerimiz ile enerji sektörüne güç ve değer katıyoruz. Sadece üretim alt yapımızla değil, insan kaynakları ve AR-GE’ye yaptığımız yatırımlarla enerji sektörünün öncü şirketlerinden biri haline gelen firmamız, başta alt yapı, enerji santralleri, konut ve iş merkezleri ve farklı ölçeklerdeki inşaat yatırımları olmak üzere 130’dan fazla ülkedeki bir çok önemli projeye kesintisiz güç çözümleri sunmakta; yılda 50.000 noktaya ulaşan uzman teknik ekibimiz ile inşaat sektörünün ihtiyaç duyduğu servis ve yedek parça desteğini 7 gün 24 saat kesintisiz sağlamaktayız.

EXPROOF Çözümleri

Deneyimi ve bilgi birikimi ile YHD Elektrik Güç Sistemleri şirketi olarak bundan böyle ATEX ve/veya IECEx gibi şartlara uygun patlamaya dayanıklı dizel jeneratörleri üretebilmektedir.
Patlamaya dayanıklı jeneratörler, tehlikeli konumlar için tasarlanmış ve ATEX 94/9/EC Direktifi şartlarına uygun ve Zone 2’ye uygun olarak belgelendirilmiş düzenleyici ve güvenlik ekipmanları içermektedir.

Bundan böyle Tehlikeli Alanlar için (Zone 2) 900 kVA’ya kadar jeneratör setleri sağlayabilmekteyiz. Modellerimizden bazıları aşağıda bulunmaktadır; ancak çözümlerimiz müşteri isteğine göre tamamen özelleştirilebilmektedir.

Hastane Çözümleri

YHD Elektrik Güç Sistemleri şirketi olarak , sürekli güç desteğine ihtiyaç duyduğunuz her zaman ve her yerde, ihtiyaçlarınıza özel tasarladığımız kaliteli çözümlerimiz ve satış sonrası 7/24 hızlı teknik destek ve bakım hizmetlerimizle daima yanınızdayız. Şirketiniz başarıya giden yolda hızla ilerlerken, güç çözümlerindeki güvenilir ortağınız Altıntaş Elektrik Mühendislik Şirketi olarak desteğinimizi hep hissedeceksiniz.
 
KOJENERASYON NEDİR?

Isı ve elektriğin birlikte üretildiği (CHP : Combine Heat Power) sistemleridir. Bunun için gaz motoru ve alternatör ile elektrik enerjisi üretilirken, çıkan ceket suyu sıcaklığının ve egzoz gazlarının ısısından faydalanılarak borulu eşanjörler yardımı ile sıcak su üretilir.(95 C°) Elde edilen sıcak su genel ısıtma sistemine verilerek ısıtmaya katkıda bulunulur. Kojenerasyon sisteminde elektrik ve ısının bir arada üretilmesi esastır. Böylece yüksek verimlilik elde edilmesi mümkün olmaktadır. Lokal olarak elektrik üretiminin avantajı, o esnada ortaya çıkan ısının değerlendirilebilmesidir.

TRIJENERASYON NEDİR?

Tek bir enerji kaynağı kullanılarak, enerjinin elektrik, ısı ve soğutma formlarında aynı sistemde beraber üretilmesidir. İngilizcesi; Combined Cooling Heat and Power (CCHP)’dir ve kojenerasyon sisteminin geliştirilmiş biçimidir. Var olan kojenerasyon sistemine eklenen soğutma sistemleriyle üretim; “Elektrik+Isıtma+Soğutma” haline gelir. Bu birliktelik kojenerasyonda olduğu gibi enerji verimliliğini arttırmaktadır. Trijenerasyon sisteminde, kojenerasyonda sistemlerinde olduğu gibi, tamamen aynı miktarda yakıt kullanılır.

Madencilik Çözümleri

İşinizin zorluklarını biliyor, beklentilerinizi fazlası ile karşılayacak size özel çözümler geliştiriyoruz...
Toz, titreşim, yüksek veya düşük sıcaklık gibi zorlayıcı ortam şartlarında bile yüksek verimle çalışan, madencilik sektörü için özel geliştirilmiş, yakıt tüketiminde cimri kesintisiz güç çözümlerimizle yerin üstünde olduğu gibi yerin altında da her zaman yanınızdayız. Her biri projenize özel tasarlanan YHD Elektrik Güç Sistemleri şirketi olarak kesintisiz güç çözümleri; düşük yakıt tüketimleri, arıza riskini en aza indiren sağlam yapıları, son teknoloji özellikleri ve kolay bakım imkanı sağlayan tasarımları ile işletmenize tasarruf sağlarken yaygın servis ve hızlı yedek parça desteğiyle işinize değer katıyor. Tehlikeli ve zorlayıcı dış etkenlere sahip ortamlarda sorunsuz çalışmaya elverişli; yangın, toz ve sıvı temasına karşı tam koruma sağlayan özel yalıtım ve ses seviyeli kabin tasarımları, remote radyatör uygulamalı soğutma sistem çözümleri, yüksek kapasiteli yakıt tankı üretimleri, ürününüzün çalışmasını 7/24 takip edebileceğiniz uzaktan izleme alt yapısına sahip mobil ve sabit ürünlerimizi size güçlü satış sonrası servis ve bakım desteğimizle birlikte sunuyor, başarıya giden yolda sizinle birlikte yürüyoruz...

Telekom Çözümleri

Çeyrek asıra yakın bir süredir, güçlü mühendislik alt yapısı ve tecrübesiyle, en zor koşullar altında bile yüksek performansla çalışan kuruma özel ürünler üreten YHD Elektrik Mühendislik Şirketi olarak, dünya çapında inşaat, telekomünikasyon, veri merkezi, otel, alışveriş merkezi, rezidans projeleri ile süpermarket zincirleri, spor tesisleri, madenler, hastaneler, sanayi tesisleri, araştırma merkezleri ve eğitim kurumları gibi birçok önemli uluslararası projeye kesintisiz güç çözümleri sağlamaktadır.
Telekom Sektörü için sunulan çözümlerden bazıları;
 •  Yıldırım koruma paketi,
 •  GSM ve İnternet üzerinden çalışan “Uzaktan İzleme” sistemi, Şebeke ile “Senkron Jeneratör Setleri”,
 •  Toz, sıvı ve ortam sıcaklığı gibi dış etkenlere karşı tam koruma sağlayan “Özel İzolasyonlu Konteyner” tipi kabinler,
 •  Kontrol panelini dışarıdan izlemeye imkan veren “Pencereli Kapı” tasarımı,
 •  Elektronik “Yakıt ve Yağ Seviye Sensörleri”.
 •  Karter, Akü, Kontrol Paneli, Filtre ve Alternatör Isıtıcıları,
 •  Otomatik Yağ ve Yakıt Doldurma,
 •  Mobil Baz İstasyonları için özel römork tasarımı,
 •  Yüksek kapasiteli yakıt tankları.
 •  Kuruma özel ürün tasarımı,
 •  Solar panel entegrasyonu,
 •  Tam kapsamlı “Hırsızlık Önleme” paketi,
 •  Daha uzun süre güç sağlayan yüksek kaliteli akü grubu.

Veri Merkezi Çözümleri

Artan veri ihtiyacını karşılamak için yüksek kalitede, kesintisiz ve hızlı hizmet vermek zorunda olan veri merkezleri günümüzde iletişimin kalbi olarak önemli bir rol oynamaktadır. Verimli bir sistemin kurulumundan işletimine kadar her süreci ilerletmek için gerekli tasarım ve hesaplamaları titizlikle yapmak çok önemlidir. Çünkü veri merkezindeki küçük bir aksaklık büyük kayıplara yol açabilir. YHD Elektrik Mühendislik Şirketi olarak , veri merkezlerine; güvenilir, yüksek standartlı kesintisiz güç çözümleri sunmaktadır.
Güçlü bir bilgi birikimi ve deneyimli mühendislik kadrosu ile Altıntaş Elektrik Mühendislik Şirketi olarak, müşteri ihtiyaçlarının özel olarak tasarlandığı veri merkezi projelerinin sistem entegrasyonundaki çalışmaları sayesinde uluslararası arenada büyük başarılar elde etmiştir.
N, N + 1 ve 2N çözümlerimiz, veri merkezlerinin standartlarına uygun olarak tasarlanmıştır. Yapısal, akustik, akışkan analizi, simülasyon ve performans testleri, veri merkezi ihtiyaçlarına uygun ürün tasarım ve geliştirme çalışmalarında ileri yazılım ve mühendislik yöntemleri kullanılarak yapılmaktadır.